2013 Trafik Sigortası Fiyatları

Araçları karayollarında karşılaşacakları risklere karşı güvence altına alan araç kasko sigorta şirketleri her yıl araç kasko sigortası hesaplama işlemi yaparak araç sahiplerine yardımcı olmak amacı ilan web sayfalarından hizmet verilmektedir. Araç sahipleri online olarak kasko sigorta şirketlerinde araç kasko sigorta teklifi almaktadır. İsteğe bağlı olan araç kasko fiyatları

2012 yılında da belirlendiği gibi 2013 trafik sigortası fiyatları da belirlenir. Araçlar çarpma, devrilme, çarpılma, yanma, çalınma veya çalınmaya teşebbüs gibi risklere karşı güvence altına alınmaktadır. 2013 zorunlu trafik sigortası fiyatları her yıl olduğu gibi 2013 yılında da belirlenerek ilan edilmektedir. Zorunlu trafik sigortası yasalarla belirlenmiştir ve zorunlu trafik sigortası bulunmayan araç karayollarında seyretmekten men edilmektedir.

Zorunlu trafik sigortası yapılmayan araçlar otoparka çekilerek sigortası ödenene kadar koruma altında bulunmaktadır. Ancak her yıl belirlenen zorunlu trafik sigortası fiyatları ile bulunulan yılın sigorta ödemesi yapıldığında araç karayollarına çıkabilmektedir. 2013 trafik sigortası fiyatları araçların karayollarında karşılaşacakları maddi hasarlı kazalar ve can kaybı ve yaralanmalarla sonuçlanan kazalar için ödenmektedir.