2016 Trafik Sigortası Fiyatları

Kasko Değeri Hesaplama

2015 Yılında Trafik Sigortası oldukça arttı. Trafik Sigortası Fiyatlarındaki bu yükseliş acaba 2016 yılı trafik sigortası fiyatları nasıl olacak sorularını gündeme getirdi. Araçlar sundukları konfor ile pek çok birey için vazgeçilmez bir tutku olmaktadır. 2016 Trafik Sigortası Fiyatları araç sahipleri şimdiden araştırma yapmaya başladı. Bu alanda karşınıza iki başlık çıkmaktadır. Trafik sigortası ve kasko olarak sayılabilen bu sigortalar olumsuz durumlara karşı çok önemli tedbirler olacaktır. Zorunlu trafik sigortası motorlu taşıt sahibi herkes için geçerli bir zorunluluktur. Bu sigorta olası kazalarda hem araçlarda oluşabilecek hasarları hem de şahısların tedavi masraflarını karşılayabilmektedir. Ancak sadece üçüncü kişiler için geçerlidir. Yılda bir yenilenen trafik sigortası için farklı firmalar arasından seçimler yapabilirsiniz. Fiyatlar genel olarak birbirine yakın olsa da ödeme koşullarına bakıldığında farklı kolaylıklar sunan firmalar bulunmaktadır.

Trafik sigortası hesaplanırken genel olarak limitler ve teminatlar yetkililer tarafından belirlenir ve sorgulama yaparken ruhsat sahibi bilgileri, meslek bilgileri, araca ait detaylar ve mevcut trafik poliçenizin olup olmadığı başlıkları sorulabilmektedir. Bu detaylar aynı zaman da 2016 Ucuz Araç Sigortası alabilmek içinde yanıtlanması gereken sorular arasında yer almaktadır. Olası kaza, yangın, çalıntı durumlarında ise zararınızı her yıl yenileyeceğiniz kasko poliçenizle engelleyebilirsiniz. Kasko poliçenizi yenilerken de aracınızın marka ve modeli, ruhsat sahibi hakkında bilgiler ve aracın hasar durumları da alacağınız poliçenin rakamlarını ve ödeme koşullarını netleştirecektir.

İsteğe bağlı olarak yapılan 2016 Ucuz Araç Sigortası firmaların verdiği teminatlara göre farklı fiyat aralıklarından olabilmektedir. Genel olarak kasko poliçeleri çarpma, yangın, hırsızlık teşebbüslerine karşı kaskolanabilmektedir. Bunun yanında doğal afetler, toplumsal hareketler ya da terör olaylarında aracınızın hasar görmesine karşılıkta teminatlar poliçenize eklenebilir. Hatta pek çok sigorta şirketi hazırladıkları kargo paketlerine yaralanma, nakil gibi sağlık durumları ile ilgili ferdi teminatlar da eklemektedir. 2016 Trafik Sigortası Fiyatları hakkında bilgi edinmek için sitemizin geri kalanından da faydalanabilirsiniz.