En Uygun Trafik Sigortası

Araç sahipleri tarafından internet üzerinden araç kasko sigorta şirketleri web sayfasından araç kasko fiyatları sorgulaması yapılmaktadır. Sorgulamanın nedeni ise en uygun trafik sigortası hesaplama ile fiyat sunan araç kasko sigorta şirketine ulaşmaktadır. Araçların karayollarında, oto parkta, ev önünde park halinde iken karşılaşabileceği risklere karşı teminat altına alınması için sorgulama yapılmaktadır.

Araç sahipleri online araç kasko sorgulaması yaparak pek çok araç kasko sigorta şirketinden fiyat teklifi almaktadır. Kasko paket içerikleri arasından kendisi için uygun olan paketi seçmektedir. Araç kasko sigorta fiyatları aracın marka ve modeline, durumuna, bulunan ile göre hesaplanmaktadır ve kasko şirketleri arasında az da olsa fiyat farklılıkları görülebilmektedir. Araç sahipleri aynı paketi sunan araç kasko şirketlerinin vermiş oldukları fiyatları karşılaştırarak en uygun trafik sigortası fiyatını sunan araç kasko sigorta şirketi ile poliçe imzalayarak prim ödemelerine başlamaktadır.

Araç trafik sigorta süresi 1 yıllık olmaktadır ve 1 yıl içerisinde en uygun trafik sigortası fiyatları ile seçilen kasko paketinde bulunan risklerin gerçekleştiği hallerde araç sahiplerine araç kasko sigorta şirketleri tarafından zarar karşılanmaktadır.