Motosiklet Trafik Sigortası

Motosiklet trafik sigortası kasko sigorta şirketleri tarafından yapılmaktadır. Motosiklet sahipleri karayollarında karşılaşılabilecek risklere karşı motosiklet trafik sigortası yaptırmakta ve güvenle motosiklet kullanmaya devam etmektedir. Motosiklet trafik sigortası yapılan motosikletleri ikinci kişi de kullanabilmektedir ve ikinci kişi kasko kapsamına alınmaktadır.İsteğe bağlı olarak motosiklet sahipleri tarafından yapılan motosiklet trafik sigortası motosikleti güvence altına almaktadır.

Standart motosiklet trafik sigortasına ek olarak özel teminatlar bulunmaktadır. Araç kasko sigorta şirketleri tarafından özel teminatlar çeşitli kampanyalar ile motosiklet sahiplerine sunulmaktadır. Motosikletlerini motosiklet trafik sigortası yaptıran motosiklet sahipleri düzenli bir şekilde prim ödemektedir.

Çarpma, çarpılma, devrilme, yanma, çalınma, çalınmaya teşebbüs gibi risklerden motosiklet trafik sigortası ile güvence altına alınan motosikletler, kasko paketinde bulunan risklerin gerçekleşmesi halinde zarar motosiklet sahiplerine kasko sigorta şirketleri tarafından temin edilmektedir. Kampanyalar ile sunulan özel teminatlar için ek bir kasko primi ödenmemektedir. Motosiklet sahipleri istediği takdirde kasko paketine dahil ettirmektedir. Motosiklet kasko yol yardımı da kasko sigorta şirketleri tarafından motosiklet trafik sigortası yaptıran araç sahiplerine verilmektedir.