Trafik Sigortası Sorgulama

Araçlarını karayollarında, park halinde evlerinin önünde, otoparkta karşılaşılabilecek risklere karşı teminat altına almak isteyen araç sahipleri, araçlarını araç kasko sigorta şirketlerine kasko yaptırmaktadır. Araç kaskosu yaptırmadan önce trafik sigortası sorgulama yapılmaktadır. Trafik sigortası sorgulama ile araçların teminat alınacak riskler belirlenmektedir. Belirlenen risklere karşı kasko sigorta şirketlerinin vermiş oldukları fiyat teklifleri incelenmektedir.

Araç kasko fiyatları aracın marka ve modeline göre, aracın durumuna göre, aracın bulunduğu ile göre farklılık göstermektedir. Trafik sigortası sorgulama ile standart kasko, full kasko, ek teminatlı kasko çeşitlerinden seçimini yapan araç sahibi en uygun fiyatı veren araç kasko sigorta şirketi ile kasko sigorta poliçesini imzalamaktadır. Trafik sigortası sorgulama internet üzerinden yapılabilmekte ve araç kasko sigorta şirketlerinin web sayfası üzerinden teklif alınarak yapılmaktadır. Birçok kasko sigorta şirketinden teklif alınabilmektedir.

Araç kasko sigorta poliçesi imzalandıktan sonra araç sahibi prim ödemesi yapmaktadır. Araç sahibinin seçmiş olduğu kasko paketine dahil olan risklerden biri, birkaçı veya tamamı gerçekleştiğinde araç sahibine kasko sigorta şirketi tarafından zarar tanzim edilmektedir.