Trafik Sigortasi Teklifi

Araç sahipleri tarafından araçlarını karayollarında karşılaşılabilecek risklere karşı güvence altına almak amacı ile araç kasko sigorta şirketlerinden trafik sigortası teklifi alınmaktadır. Trafik sigortası teklifi internet üzerinden araç kasko sigorta şirketlerinin web sayfalarından online olarak alınabilmektedir. Araç sahipleri istedikleri kadar araç kasko sigorta şirketinden trafik sigortası teklifi alarak trafik sigortası teklifinde bulunan kasko kapsamalarını incelemektedir.

En uygun sigorta teklifini seçerek değerlendiren araç sahibi araç kasko sigorta şirketine giderek araç kasko sigorta poliçesini imzalamaktadır. Poliçe imzalandıktan sonra prim ödemesi yapmaktadır. Prim miktarı kasko paketlerine göre değişmektedir. Standart kasko prim miktarı ile full kasko prim miktarı aynı olmamaktadır. Trafik sigortası teklifi aracın marka ve modeline göre, aracın durumuna göre, bulunulan ile göre değişmektedir.

Trafik sigortası teklifi alarak araç kaskosu yaptıran araç sahibine kasko paketinde belirtilen risklerin biri, birkaçı veya tamamı gerçekleştiğinde zarar sigorta kasko şirketi tarafından temin edilmektedir. Araç kasko sigortası zorunlu olmayan isteğe bağlı kaskodur. Araç kasko sigorta süresi 1 yıldır. 1 yıllık süre dolduktan sonra isteğe bağlı olarak tekrar araç kasko sigortası yaptırılır.