Trafik Sigortası Ücreti

Trafik sigortası ücreti yıllık olarak araçların marka ve modeline göre, durumuna göre, kasko paketleri ile belirlenen çeşitli risklere göre ve bulunulan ile göre belirlenmektedir. Araçların karşılaşabilecekleri riskler arasında çarpma, çarpılma, devrilme, düşme, yuvarlanma, yanma, çalınma, çalınmaya teşebbüs, sel baskını, deprem, terör eylemlerinde zarar görme gibi birçok risk bulunmaktadır ve araç kasko sigorta ile araçlar risklere karşı güvence altına alınmaktadır.

Trafik sigortası ücretleri aracın marka ve modeline, durumuna, bulunulan ile ve kasko paketi ile teminat altına alan güvencelere göre değişmektedir. Araç sahipleri trafik sigortası ücreti sorgulamasını internet üzerinde bulunan araç kasko sigorta şirketlerinin web sayfasından yapabilmektedir. Hızlı ve pratik bir şekilde trafik sigortası ücreti öğrenilirken aynı zamanda birçok sigorta şirketinden fiyat teklifi alınmaktadır.

Trafik sigortası ücretleri poliçe imzalanan sigorta şirketine prim ödemesi olarak yapılmaktadır. Poliçede belirtilen risklerin gerçekleşmesi durumunda araç kasko sigorta şirketleri tarafından, karşılaşılan zarar araç sahiplerine ödenmektedir. Trafik sigortası 1 yıllık süreyi kapsamaktadır ve 1 yıl sonunda araç sahibi istediği takdirde tekrar trafik sigortası ücreti ödeyerek aracını risklerden korumaktadır.