Zorunlu Araç Sigortası

Araç kiralama şirketleri müşteri için araç filolarında lüks araç da bulundurmakta ve lüks araç kiralama hizmeti isteyen müşteriye kiraya vermektedir. Araç kiralamak için sürücü belgesi ve kimlik belgesi istenmektedir ve kiralık araç isteyen müşterinin en az 21 yaşında ve bir yıllık sürücü belgesi sahibi olma zorunluluğu bulunmaktadır. Ancak araç kiralama şirketleri yaş ve ehliyet süresini 22 yaş, 3 yıllık ehliyet gibi isteyebilmektedir.

Lüks araç kiralama hizmeti almak isteyen müşteri araç filosundan istediği aracı seçer ve araç kiralama şirketi ile araç kiralama sözleşmesini imzalar. Araç kiralama süresi en 1 günlük olmaktadır. Haftalık, aylık, yıllık ve daha uzun süreli araç kiralama hizmeti de verilmektedir. Araç kiralama sözleşmesi imzalandıktan sonra müşteriye araç teslim edilir.

Lüks araç kiralama hizmetin alan müşteri, lüks araçla Türkiye’nin her yerine gidebilir. Kat edeceği kilometrede bir sınırlama bulunmamaktadır. Aracın arızalanması, çalınması, kaza yapması durumunda araç kiralama sözleşmesinde yazılı olan şartlar geçerlidir. Bu nedenle araç kiralama sözleşmesi imzalanmadan önce dikkatlice okunmalıdır.